21.03.2016
VIII RALLY MAZOWSZE

VIII Rally Mazowsze
Sebastian Dziadosz zgarnia wszystko !!!!

W sobotę 19.03.2016 rozegrana została II Runda RSMAKC VIII Rally Mazowsze, które było również II rundą Pucharu TEDEX WRC.

Impreza zorganizowana została przez AK Koło Centrum w Nowym Dworze Mazowieckim i przyciągnęła na start aż 43 załogi w tym 21 załóg walczących w tegorocznej edycji Pucharu Tedex. Załogi miały do pokonania 9 odcinków specjalnych zlokalizowanych w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego.  Już od pierwszego odcinka specjalnego było jasne, że walka o generalkę rozstrzygnie się pomiędzy Sebastianem Dziadoszem z Ridergarage.pl WRT ( Honda Civic ) i Kacprem Terlikowski ( Citroen Saxo ) jednak to  ten pierwszy zwyciężył nie tylko w klasyfikacji generalnej imprezy ale też okazał się najszybszą „ośką” rajdu i umocnił się na fotelu lidera w klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC. Kacper po zaciętej rywalizacji musiał zadowolić się 2 miejscem na podium klasyfikacji generalnej i w klasie 3. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnił Emil Uszyński za kierownicą Subaru Imprezy, zostając tym samym zwycięzca klasy OPEN. Poza podium na 4 miejscu rajd ukończyła załoga Audi S2 w składzie Bartek Winiarek/Robert Wójcik. Załoga z Piaseczna zajęła 2 miejsce w kl. OPEN i 3  w klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC. Niestety Rally Mazowsze do niezbyt udanych zaliczy Rafał Bańka, który pomimo szybkiej i widowiskowej jazdy nie ustrzegł się błędu. Kierowca Subaru Imprezy na 2 odcinku pomylił trasę i otrzymał karę taryfy. Niestety pomimo prób odrobienia straty Rafał ukończył rajd na 13 miejscu w generalce i 4 w kl. OPEN.

Dziękujemy, że byliście z Nami i śledziliście Nasz Fan Page na FB.